sobota, Maj 26, 2018
Home > Bez kategorii > Ceny napraw ścięte przez Apple

Ceny napraw ścięte przez Apple

Zapowiedziana przez Apple planowana obniżka napraw wybranych modeli iPhone 6 Plus ucieszyła wielu użytkowników tych smartfonów. Co prawda firma nie skonkretyzowała przyczyny planowanej obniżki, jednakże tajemnicą poliszynela jest fakt, że rzecz dotyczy tzw. epidemii dotyku, dziesiątkującej smartfony i przyprawiającej ich użytkowników o przysłowiowy zawrót głowy.

Informacje o mnożących się problemach z wyświetlaczem w smartfonach typu iPhone 6 docierały do Apple przede wszystkim od użytkowników z USA i najczęściej dotyczyły modelu 6 Plus. Głównym symptomem problemu jest pojawiający się w górnej części ekranu szary pasek o różnej szerokości, w zależności od stopnia zaawansowania „choroby”. Nieprawidłowe działanie może występować także w przypadku innych funkcji dotykowych, efektem czego jest utrudnione użytkowanie, a nawet całkowity brak możliwości w zakresie korzystania z urządzenia.

Napływające do Apple sygnały o problemach z prawidłowym użytkowaniem smartfonów to główna przyczyna podjętych działań, czyli planowanej obniżki naprawy określonych typów. Firma nie potwierdza wprost tej informacji, wiadomo jednak, że podjęte działania bezpośrednio wiążą się ze wspomnianą „chorobą dotyku”.Sfrustrowani użytkownicy buntują się, gdyż naprawy wywołane tego typu problemem nie są objęte umową gwarancyjną, co dla właściciela smartfonu oznacza konieczność pokrycia kosztów naprawy.
Zdaniem niezależnych serwisantów „choroba dotyku” stanowi wyłącznie skutek błędów konstrukcyjnych, a tym samym nie leży po stronie użytkownika.

Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że przyczyną choroby są dwa podzespoły, które odpowiadają za prawidłowe odbieranie dotyku użytkownika oraz przetwarzanie go na komendę dla smatrfona. Podzespoły te są niedostatecznie zabezpieczone, dlatego też podczas użytkowania iPhone’a 6 – wcześniej lub później – naruszone zostanie połączenie owych podzespołów w płytą główną.

Nieco inne zdanie w przedmiotowej kwestii ma Apple – firma twierdzi, że przyczyną uszkodzenia są wielokrotne upadki smartfona na twardą powierzchnię. W wyniku kolejnych upadków dochodzi do utraty połączeń układów scalonych z laminatem, efektem czego jest coraz słabsza reakcja ekranu dotykowego na dotyk użytkownika.

Zdaniem Apple, do uszkodzenia może dojść wyłącznie w sytuacji, gdy iPhone 6 wielokrotnie upadnie na twardą powierzchnię, a dodatkowo jest poddawany innym formom nacisku, czyli nieodpowiednio traktowany przez użytkownika.

Jeżeli masz problem ze swoim urządzeniem firmy Apple to zapraszam na stronę: https://sprawdzonyserwisant.pl

Zdjęcie pochodzi z profilu: https://www.instagram.com/applesfresh/

Adam Golonka
Cześć! Cieszę się, że trafiłeś na moją stronę. Mam nadzieję, że to co przeczytałeś spodobało się Tobie i zostaniesz na dłużej ze mną. Pozdrawiam Cię i życzę Ci miłego dnia.