sobota, Maj 26, 2018
Home > Bez kategorii > iOS 8 oficjalnie. Nowości jest naprawdę sporo

iOS 8 oficjalnie. Nowości jest naprawdę sporo

Pierwszą z nowości, które zostały zaprezentowane w iOS8 okazało się być ulepszone centrum powiadomień. Jego cechą charakterystyczną jest pełna interaktywność. Wśród jego możliwości wymienić należy między innymi odpisywanie na wiadomości z poziomu specjalnie wysuwanego panelu, a także interakcję z aplikacjami bezpośrednio z ekranu blokady. Kolejną naprawdę użyteczną zmianą, która pojawiła się w interfejsie jest dodanie listy ulubionych kontaktów. Obecnie dostępna jest ona dokładnie na tym samym ekranie, na którym znajduje się przełącznik kart aplikacji. Aby wybrać kontakt, wystarczy więc dwukrotnie nacisnąć przycisk Home.

Sporo przydatnych ulepszeń

Niezwykle interesująco prezentuje się również nowe Spotlight. Jego opcje wyszukiwania zostały naprawdę mocno rozszerzone. Obecnie umożliwia przeszukiwanie programów, piosenek oraz POI. Jeśli chodzi o piosenki, to w grę wchodzi nie tylko pamięć samego telefonu, ale również bazy sklepu iTunes. Spotlight jest teraz w stanie podawać dane pochodzące ze stron internetowych, w tym również Wikipedii.

Ogromną zmianą jest bez wątpienia nowa klawiatura QuickType. Oferuje ona zaawansowane podpowiedzi, dzięki którym wprowadzanie tekstu jest o wiele szybsze. Oczywiście będzie ona zapamiętywać nawyki pisania użytkownika. Chodzi o często używane słowa. Warto wspomnieć, że będzie ona oferowała podpowiedzi, które bazują na kontekście ostatnio prowadzonej konwersacji. Minusem jest jednak to, że póki co opcja ta nie będzie dostępna w języku polskim.

Niezwykle interesujące zmiany wprowadzone mają zostać do aplikacji przeznaczonej do wysyłania wiadomości. Wzbogacona zostanie ona o możliwość nazywania wątków, które prowadzone były podczas rozmów grupowych, a także o dodawanie i usuwanie użytkowników z konwersacji. Użytkownicy będą mieli możliwość opuszczania konwersacji. Wprowadzono także możliwość dodawania do tych restrykcji. Wszystko za sprawą połączenia z Do Not Disturb. Niewątpliwym plusem jest opcja lokalizowania rozmówców na mapie, a także dzielenia się własną lokalizacją. Tap to Talk to wzbogacenie programu o możliwość rejestrowania notatek głosowych. Możliwe jest także rejestrowanie krótkich filmików, a nawet robienia zdjęć w czasie konwersacji. Co więcej, można je błyskawicznie przesłać do rozmówcy. Wystarczy w tym celu wykonać jedynie prosty gest, a zdjęcie bądź filmik trafią do naszego rozmówcy.

Bez wątpienia są to rozwiązania zasługujące na uwagę i zwiększające użyteczność iOS8. Zdaniem specjalistów z serwisu SprawdzonySerwisant.pl każdy miłośnik nowych technologii zwróci na nie swoją uwagę.

Adam Golonka
Cześć! Cieszę się, że trafiłeś na moją stronę. Mam nadzieję, że to co przeczytałeś spodobało się Tobie i zostaniesz na dłużej ze mną. Pozdrawiam Cię i życzę Ci miłego dnia.