wtorek, Marzec 20, 2018
Home > Bez kategorii > Liść laurowy suszony, do czego można go wykorzystać?

Liść laurowy suszony, do czego można go wykorzystać?

Stosowanie liścia laurowego

Liść laurowy nadaje się do wielu potraw oraz do domowych przetworów.

Właściwości liścia laurowego

Drzewa laurowe były znane i wykorzystywane już w czasach starożytnych. Grecy wkładali wieńce laurowe na głowę zwycięzców, podczas starożytnych imprez. Wierzono, że liście laurowe chronią przed czarami i mogą przyczyniać się do spełniania życzeń. Obecnie liść laurowy rośnie na niewielkich drzewach laurowych, m.in. w Chinach, Izraelu, Maroko i Jugosławii. Liście laurowe łagodzą dolegliwości żołądkowe, pobudzają wydzielanie soków żołądkowych, poprawiają apetyt. Posiadają podobne właściwości jak mięta czy rozmaryn, jeśli chodzi o trawienie ciężkostrawnych potraw.

W sklepie internetowym BioIndygo.pl mogą Państwo znaleźć wiele interesujących produktów. BIO olej kokosowy świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji ciała i włosów. BIO moringa proszek rekomendowany jest dla osób, które borykają się ze schorzeniami układu pokarmowego i krwionośnego. BIO cukier kokosowy odznacza się niskim indeksem glikemicznym. 

 

Źródło zdjęcia: http://www.dzialkowicze.fora.pl/warzywa-owoce-i-ich-pielegnacja,3/lisc-laurowy,859.html

Adam Golonka
Cześć! Cieszę się, że trafiłeś na moją stronę. Mam nadzieję, że to co przeczytałeś spodobało się Tobie i zostaniesz na dłużej ze mną. Pozdrawiam Cię i życzę Ci miłego dnia.