sobota, Maj 26, 2018
Home > Bez kategorii > Użytkownicy iPhone 7: z telefonów odpada farba!

Użytkownicy iPhone 7: z telefonów odpada farba!

Ostatnio w sieci – w tym na oficjalnej stronie firmy Apple – pojawiło się kilka wpisów, zamieszczanych przez użytkowników modelu iPhone 7. Mówią one o problemie odpadającej farby, który dotyka telefony w kolorze czarnym. Póki co nie wiadomo jeszcze, jak duża jest skala problemu. Być może chodzi jedynie o kilka modeli w skali całego świata, ale nie ma żadnych dowodów na to, że nie dotyka to każdego telefonu z tej serii.

Miejscami najbardziej narażonymi na schodzenie farby są okolice głośników i przycisków do regulacji głośności. W niektórych przypadkach problem jest jednak znacznie poważniejszy. Okazuje się bowiem, że farba schodzi w całej tylnej części obudowy. Efekt jest oczywiście mało estetyczny, bowiem w takich miejscach pojawiają się białe plamy – cały telefon wygląda przez to, jakby był użytkowany w trudnych warunkach przez wiele lat. Co więcej, zdaniem niektórych użytkowników nie pomaga tu nawet ochronne etui, bowiem farba schodzi nawet pomimo ich używania.

Apple póki co nie wystosowało żadnej rozbudowanej odpowiedzi. Użytkownicy którzy zgłosili ten problem usłyszeli jedynie, że problemy są niewielkie i dotyczą czystej kosmetyki, przez co gwarancja nie obejmuje ich naprawy.

Z podobnymi problemami użytkownicy produktów Apple spotykali się niestety już wcześniej. Znane są takie sytuacje w przypadku modeli iPhone 6, 6s oraz 5 – w tym ostatnim przypadku farba odchodziła szczególnie w modelach w kolorze Back & Slate. Przedstawiciele Apple nie poświęcili niestety zbyt wiele uwagi takim problemom. Firma stwierdziła, że takie zarysowania są czymś zupełnie normalnym na urządzeniu wykonanym z aluminium, nie można zatem oczekiwać naprawy w ramach gwarancji.

W przypadku modelu iPhone 7 producent sam zamieścił oficjalne ostrzeżenie, że model może być podatny na zarysowania i podobne problemy z odchodzącą farbą. Czytamy, że problemy mogą pojawiać się szczególnie często w przypadku koloru jet black. Brak jest informacji na temat innych barw.

Jeden z niezadowolonych użytkowników pisze, że zgłosił swój problem w serwisie Apple. Powiedziano mu tam jednak, że gwarancja nie obejmuje tutaj naprawy, bowiem jest to rzecz natury kosmetycznej.

Póki co brak jest oficjalnego stanowiska Apple w tej sprawie. Przedstawiciele firmy twierdzą jedynie, że takie problemy natury kosmetycznej są normalne. Użytkownicy zwracają jednak uwagę, że wady te pojawiają się nawet przy stosowaniu ochronnego etui. Zresztą, sprawa nie jest nowa, bowiem tego typu wady pojawiały się już we wcześniejszych modelach. Póki co nie wiadomo, czy problem dotyczy wszystkich telefonów, czy też jest to wada która dotknęła jedynie konkretną partię urządzeń.

Adam Golonka
Cześć! Cieszę się, że trafiłeś na moją stronę. Mam nadzieję, że to co przeczytałeś spodobało się Tobie i zostaniesz na dłużej ze mną. Pozdrawiam Cię i życzę Ci miłego dnia.